خبرها

جديترين خبرهاي دنياي املاك

دلیل تنوع غذا و آموزش آشپزی در ایران و جهان

سیاست و استراتژی دهکده جهانی پروش نیروی انسانی ماهر و خبره است ، لذا از تقسیم بندی مهارت ها به صورت خرد پرهیز نموده و تنها در دو سطح آموزش آشپزی خود را ارائه می نماید.

دوره آشپزی ملل ، شامل توانایی و مهارت آشپزی تمامی ملل و کل وعده های غذایی لذا برای این منظور کافی است به اطلاعات جامع دوره آشپزی بین‌الملل رجوع کنید.

دوره سر آشپز ، ضمن آموزش مهمانداری و هتلداری ، از حمل تا سرو غذا ، همه مهارت ها و دانش اولیه تا پیشرفته لازم برای عملیات تولید مواد غذایی تجاری را در بر می گیرد.

آشپزی

بدن انسان برای ادامه حیات طبیعی خود نیازمند مقادیر مشخصی از مواد ضروری خواهد بود. مواد مورد نیاز فعالیت جسمی، مغزی و رشد بدن از طریق خوردن و آشامیدن انواع محصول غذایی تامین خواهد شد. اشخاص با ذائقه و سلیقه غذایی متفاوت نیازمند سبک متنوعی از آشپزی خواهند بود. به طور مثال مردم کشورهای شرق آسیا مانند: چین، فیلیپین، ژاپن و کره جنوبی حتی از گوشت حشرات و حیواناتی مانند: سوسک، مارمولک و حتی سگ هم در رژیم غذایی خود استفاده خواهند کرد.

کشورهای اروپایی از گوشت حیواناتی مثل: خوک استفاده کرده؛ اما کشورهای مسلمان، گوشت‌های حلال دام و طیور را مورد مصرف قرار خواهند داد. این شرایط خاص و متفاوت تنها برای شاخصه استفاده از گوشت در انواع رژیم غذایی مردم جهان بوده و برای غذاهای دریایی، گیاهان خوراکی درکنار انواع  غذای سنتی و بومی نیز صدق خواهد نمود. برای آشنایی مفصل با اهمیت آشپزی، آشنایی با غذاهای مختلف و بهترین مسیر سرآشپز شدن تا انتهای این مقاله همراه بلاگ آشپزی سایت دانش و مهارت باشید.

آشنایی با اهمیت تغذیه و آموزش آشپزی

فعالیت مغز، قلب و سایر اندام‌های حیاتی بدن انسان وابسته به مصرف کالری مورد نیاز است. هر شخص با مصرف انواع مواد غذایی از قبیل: غذاهای فرآوری شده، محصولات طبیعی مثل میوه و سبزی در کنار آشامیدنی‌های انرژی‌زا کالری مورد نیاز را تامین خواهد نمود. مواد ضروری بدن از طریق دستگاه گوارش جذب شده و بخش مازاد آن به شکب‌های مختلف در بدن ذخیره یا دفع خواهد شد. تغذیه مناسب در کنار خواب و فعالیت بدنی متناسب با جسم هر شخص ضامن ادامه حیات بدون دردسر و آسان است.

مصرف بسیاری از مواد غذایی خام برای انسان قابل هضم نبوده و باید با استفاده از انواع روش پخت، شکل محصول غذایی را تغییر داد. به این فرآیند تغییر شکل از حالت خام به فرآوری شده؛ هنر آشپزی گویند. بله، هنر آشپزی! هر کدام از مواد غذایی متنوع در ایران و جهان به سبک خاصی مورد طبخ قرار گرفته و انتخاب بهترین شیوه فرآوری آن نیازمند تخصص ویژه‌ای خواهد بود. در صورت عدم‌توجه به نکات مهم در این هنر، امکان ایجاد بیماری و یا حتی فوت اشخاص نیز وجود دارد.

اهمیت آشپزی برای رژیم غذایی خاص

بسیاری از افراد در جهان طبق آداب و رسوم خاصی به زندگی خود ادامه داده و با انتخاب یک رژیم غذایی ویژه، نیازهای بدن خود را رفع خواهند نمود. در سال‌های اخیر به تعداد افراد گیاه‌خوار اضافه شده و ان اشخاص با نهایت مهربانی به‌دنبال حفاظت از جان حیوانات هستند. هرچند خطرات کمبود پروتئین ناشی از عدم‌مصرف گوشت برای این افراد وجود دارد؛ اما با استفاده از جایگزین‌های خاصی مانند: سویا سعی در رفع آن خواهند نمود.

 استفاده از انواع ادویه، گوشت، روغن و آبزیان دریایی در نقاط مختلف جهان متفاوت بوده و با فرهنگ بومی منطقه در کنار مذهب در انتخاب رژیم غذایی آن‌ها نقش خاصی ایفا نموده است. بنا به دلایل ذکر شده هر سرآشپز باید با فرهنگ، آداب و رسوم مناطق دیگر آشنایی مناسبی داشته باشد تا مهارت لازم برای طبخ انواع غذا را داشته باشد. برخی از اشخاص برای مدیریت وزن خود در جهت کاهش یا افزایش وزن نیازمند یک رژیم غذایی خاص بوده و برای رفع هر دو مشکل اهمیت رژیم غذایی مناسب، کاملاً واضح خواهد بود.

دلیل تنوع غذا و آموزش آشپزی در ایران و جهان

در دو قرن اخیر وسیله‌های حمل و نقل زمینی و هوایی با تغییرات چشمگیری روبرو شده و با فراگیری اینترنت، میزان آشنایی مردم با دیگر فرهنگ‌ها به‌خصوص آشپزی بیشتر شده است. غذاهای پخته شده در مناطق مختلف دنیا به پوشش گیاهی، حیوانی و دریایی آن ناحیه وابسته بوده و عمده محصولات غذایی مورد مصرف مرتبط با موارد بیان شده بوده است. در کشور ایران نیز در بخش‌های شمالی کشور بنا به پوشش گیاهی مناسب و رویش گیاهان خوراکی شاهد تنوع خوراک‌های با منشاء گیاه هستیم.

مناطق جنوبی کشور همجوار با دریا بوده و مردم این استان‌ها از تنوع خاصی در زمینه غذاهای دریایی برخوردار هستند. از زمان‌های قدیم، ایرانیان مردمانی دامدار بوده و مصرف غذاهای مرتبط با گوشت و شیر انواع دام نیز در نقاط مختلف ایران مشترک است. به توجه به قدمت تاریخی کشور ایران و فتح مناطق مختلف دنیا، برخی از غذاهای خوشمزه که منشاء پیدایش آن در هیچ کدام از نواحی ایران وجود ندارد نیز وارد سبد غذایی مردم شده است. از نمونه‌های جهانی این موضوع می‌توان به سوشی، پیتزا و انواع پاستا اشاره داشت.

.https://gkv.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%a2%d8%b4%d9%be%d8%b2%db%8c/

چرا باید آشپزی کنیم؟ دلیل یادگیری آموزش آشپزی

نیازهای ضروری فعالیت بدن انسان در کنار تامین اکسیژن به انواع ویتامین، مواد معدنی و پروتئین وابسته است. مواد غذایی خام سبب فشار بالا به دستگاه گوارش شده و حتی در برخی موارد امکان ایجاد بیماری‌های سخت نیز خواهد شد. انجام فرآوری ویژه بر روی هر محصول خام غذایی به بهبود طعم، رنگ و بو آن کمک کرده و اشتهای هر شخص برای مصرف غذا را افزایش خواهد داد. عدم‌توانایی پخت، نداشتن زمان یا تجهیزات کافی مردم را به سمت مراجعه به رستوران‌ها سوق داده است.

اما برای کاهش هزینه‌ها و لذت از آشپزی نیازمند تجهیزات معمولی به‌همراه ذوق اشپزی خواهید بود. با استفاده از سایت، کتاب‌ها، برنامه‌های تلویزیونی اشپزی در کنار شرکت در دوره‌های آشپزی این مهارت را در خود تقویت کنید. با کسب مهارت لازم امکان لذت پخت انواع غذا برای خود، دوستان و اعضا خانواده را خواهید داشت. در صورت ادامه حرکت در این مسیر کسب مهارت به درجه سرآشپزی رسیده و می‌توانید به عنوان یک حرفه و شغل به آن نگاه کنید. احساس گرسنگی و چگونگی رفع خوشمزه آن از مشکلات همه روزه انسان‌ها بوده و با کمی خلاقیت می‌توانید به درآمد مناسب از آن برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *